MEDYADA BİZ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Taksici Bir Kadının Hikayesi

 
 
 
 
 
Uşak'ta 2 yıldır taksi şoförlüğü yapan 54 yaşındaki Güler Güzel, araba kullanımı konusunda ki deneyimini taksicilik yaparak hem paraya dönüştürüyor hem de insanların takdirini topluyor.

Haberi Okumak İçin Tıklayınız...
 
 
 
 
 
 

İşte Uşak'ın Şoför Nebahat'i !

 
 
 
 
 
Son yıllarda girişimci kadınların çoğaldığı Uşak'ta ilk kez bir kadın, taksi şoförlüğü yapmaya başladı. İki çocuk annesi 26 yaşındaki Hatice Aytekin, Uşak sokaklarında direksiyon sallayarak, evinin geçimine katkıda bulunuyor. Hatice Aytekin'in eşi de bir şirkette şoför olarak çalışıyor. Uşak'ın 'Şoför Nebahat'ı olarak tanınan Hatice Aytekin, 1 Mayıs'ta taksi şoförlüğüne başladığını müşterilerinin önemli bölümünü kadınların oluşturduğunu ifade etti. Ağır vasıta ehliyetine sahip olduğunu belirten Hatice Aytekin, "Hayalimdeki meslek hemşirelikti. Ama olmadı. Taksi sahibi İsa Yavuz'dan teklif gelince taksi şoförü olmaya karar verdim ve direksiyona geçtim" dedi.

Haberi Okumak İçin Tıklayınız...
 
 
 
 
 
 

26 yıllık deneyimi sayesinde “Kadınlar yapamaz” denilen taksiciliği yapıyor

 
 
 
 
 
Uşak‘ta 2 yıldır taksi şoförlüğü yapan 54 yaşındaki Güler Güzel, araba kullanma konusundaki deneyimini taksicilik yaparak hem paraya dönüştürüyor hem de insanların takdirini topluyor. Güzel, ilerleyen yaşına aldırış etmeyip çalışmaya devam edeceğini belirterek işine dört elle sarılıyor.

Uşak’ta bir taksi durağında 2 yıldır şoförlük yapan 3 çocuk annesi Güler Güzel içindeki çalışma hırsından dolayı taksicilik mesleğini yapmaya karar verdi. Araç kullanmayı sevdiğini söyleyen Güzel, ailesine yük olmamak ve geçimini sağlayabilmek için gece gündüz demeden direksiyon sallıyor. 26 yıl önce direksiyon başına oturan Güzel, araba kullanma konusunda edindiği deneyimini, 2 yıldır taksicilik yaparak hem paraya dönüştürüyor hem de insanların takdirini topluyor. Güzel, aldığı olumlu tepkilerin ardından işine daha çok sarıldığını belirterek tüm kadınların taksi şoförlüğü yapabileceklerini dile getiriyor.

Haberi Okumak İçin Tıklayınız...